Víkendový workshop

Tvoření z porcelánu

Zážitkový workshop, kde si po dobu 2 víkendů vlastnoručně vyrobíte hrníček, misku, talířek nebo šperk z porcelánu

Jedná se o víkendový workshop, kdy se setkáme dva po sobě jdoucí víkendy a vy si budete moct vyrobit hrníček, misku, talířek nebo šperk z porcelánu.

Workshop je vhodný pro začátečníky. Zvolíte si, co budete chtít vyrábět a jaké barvy budete chtít kombinovat.

styl WABI SABI

přijetí krásy věcí v jejich pomíjivosti a nedokonalosti

Pro koho je workshop určen?

Harmonogram workshopu

Workshop se koná dva po sobě jdoucí víkendy.

PRVNÍ VÍKEND (tvoření z porcelánu)

Sobota 10-16hod s přestávkou na oběd

Neděle 10-16hod s přestávkou na oběd

DRUHÝ VÍKEND (glazování)

Sobota 10-16hod s přestávkou na oběd

TŘETÍ VÍKEND (vyzvednutí)

Můžete si vyzvednout své hotové glazované výrobky z porcelánu. (Po osobní domluvě možnost dohodnout jiný den)

Ať už se zúčastníte pouze jednoho víkendu (tvoření porcelánu) a nebo obou víkendů (tvoření porcelánu + glazování), je potřeba všechny výrobky 2x vypálit v peci, proto je možné si je vyzvednout až po dvou týdnech.

V prostorách své dílny Vám mohu uvařit kávu nebo čaj.
Oběd si můžete donést vlastní (v prostorách je k dispozici mikrovlnka) nebo využít občerstvení bistra KOLETO, které nabízí toasty šunka sýr s přílohou nebo párek v bagetě s bohatou náplní.

Kde se workshop koná?

Můj ateliér najdete na adrese Štorchova 1555/5, Praha 8 – Libeň v prostorách centra Loreto. Približně 3min chůze od tramvajové zastávky Libeňský most.

Jedete-li MHD, jeďte tramvají 25, 1, 2, 6 nebo 14 na zastávku Libeňský most (pozor, je na znamení).

!!Pozor!! z důvodu uzavírky Libeňského mostu je zavedena náhradní autobusová doprava číslo X1 v trase Palmovka – Libeňský most – Maniny – Tusarova – Dělnická

Jedete-li autem, je možné najít parkovací místo zdarma před Loretem nebo poblíž. Zadejte si do navigace adresu: Štrochova 1555/5, Praha 8

Co říkají účastníci workshopu?

Jana Polášková

"Díky workshopu Tvorba japonského porcelánu jsem mohla poznat nejen úplně novou techniku, ale dozvěděla jsem se i mnoho zajímavého ze života v Japonsku. Naše paní lektorka byla velice laskavá, vše nám ochotně ukázala a vysvětlila a povzbuzovala nás v kreativitě. Pomohla nám např. s naléváním hmoty do forem, s úpravou výrobků po prvním výpalu, s nanášením glazur atd. Workshop zcela předčil má očekávání. Nakonec jsem si mohla vytvořit nejen keramický talířek a misku, ale zkusila jsem si i výrobu šperků, což mě moc bavilo."

Bohumil Planka

"Netušil jsem, jak je tato technika úžasná, relativně jednoduchá a přitom neomezeně variabilní. Kolik nabízí možností, jak se kreativně vyřádit. S velkými obavami jsme čekali, jak dopadne druhý - poslední výpal. Ale božstva nám byla tentokrát nakloněna a výsledky velmi překvapivé. Pokud jste v sobotu 25.2.2023 zavítali do Mramorového sálu pražské Lucerny na Japonský den akce EIGASAI 2023, mohli jste si výsledky semináře osahat vlastníma rukama."

Ukázky prácí účastníků

Kdy je nebližší termín workshopu?

Momentálně není vypsaný další termín. Pokud máte zájem o workshop, neváhejte a kontaktujte mě.

Zájem o workshop

Důležitá poznámka

Porcelán je velmi křehký materiál a je potřeba jemnosti – během procesu tvorby nebo pálení je i malá šance, že se může něco rozbítV takovém případě budu mít pro Vás připravené své náhradní výrobky z porcelánu, které si budete moct doplnit, abyste nepřišli o výsledný produkt.

Máte nějaké další otázky?

Materiál pro tvorbu, zapůjčení potřebného vybavení k práci, třídenní lektorné i nájemné, 2x výpal zprostředkovaný mnou v průběhu týdne + vyndavání výrobků z pece v průběhu týdne, káva, čaj, voda

Cena workshopu tvoření z porcelánu, kdy se účastníte pouze jednoho víkendu a učíte se základní techniky práce s porcelánem bez glazování je 4.990,-

Pokud si chcete výsledný porcelán i poglazovat následující víkend v sobotu, cena je 5.990,-

Kurz je vhodný pro začátečníky bez jakékoli zkušenosti s keramikou a porcelánem. Budu Vás učit techniku lití do sádrových forem a následnou úpravu.

To záleží na Vaši šikovnosti. Většinou jsou to 4-6 výrobků.

Každý kousek je potřeba 2x vypálit v peci, proto je možné si je vyzvednout až po posledním výpalu, který se koná po 2.víkendu, kdy probíhá glazování – vyzvednutí je tedy možné až třetí víkend v řadě. Samozřejmě je možné domluvit se i individuálně.