Třídenní večerní kurz (středa)

Tvoření z porcelánu

Vyrobte si za 3 dny hrníček, misku nebo talířek z porcelánu.

Nechcete absolvovat víkendový kurz pro začátečníky? Vyhovuje Vám spíše všední den večerní hodiny?

Pak je tento kurz přímo pro Vás.

styl WABI SABI

přijetí krásy věcí v jejich pomíjivosti a nedokonalosti

Pro koho je kurz určen?

Harmonogram kurzu

Kurz začíná vždy první středu v měsíci.

1.večer

2.večer

3.večer

V prostorách své dílny Vám mohu uvařit kávu nebo čaj.

Důležitá poznámka

Porcelán je velmi křehký materiál a je potřeba jemnosti – během procesu tvorby nebo pálení je i malá šance, že se může něco rozbítV takovém případě budu mít pro Vás připravené své náhradní výrobky z porcelánu, které si budete moct doplnit, abyste nepřišli o výsledný produkt.

Kde se kurzy konají?

Můj ateliér najdete na adrese Štorchova 1555/5, Praha 8 – Libeň v prostorách centra Loreto. Približně 3min chůze od tramvajové zastávky Libeňský most.

Jedete-li MHD, jeďte tramvají 25, 1, 2, 6 nebo 14 na zastávku Libeňský most (pozor, je na znamení).

!!Pozor!! z důvodu uzavírky Libeňského mostu je zavedena náhradní autobusová doprava číslo X1 v trase Palmovka – Libeňský most – Maniny – Tusarova – Dělnická

Jedete-li autem, je možné najít parkovací místo zdarma před Loretem nebo poblíž. Zadejte si do navigace adresu: Štrochova 1555/5, Praha 8

Co říkají účastníci kurzu?

Jana Polášková

"Díky workshopu Tvorba japonského porcelánu jsem mohla poznat nejen úplně novou techniku, ale dozvěděla jsem se i mnoho zajímavého ze života v Japonsku. Naše paní lektorka byla velice laskavá, vše nám ochotně ukázala a vysvětlila a povzbuzovala nás v kreativitě. Pomohla nám např. s naléváním hmoty do forem, s úpravou výrobků po prvním výpalu, s nanášením glazur atd. Workshop zcela předčil má očekávání. Nakonec jsem si mohla vytvořit nejen keramický talířek a misku, ale zkusila jsem si i výrobu šperků, což mě moc bavilo."

Bohumil Planka

"Netušil jsem, jak je tato technika úžasná, relativně jednoduchá a přitom neomezeně variabilní. Kolik nabízí možností, jak se kreativně vyřádit. S velkými obavami jsme čekali, jak dopadne druhý - poslední výpal. Ale božstva nám byla tentokrát nakloněna a výsledky velmi překvapivé. Pokud jste v sobotu 25.2.2023 zavítali do Mramorového sálu pražské Lucerny na Japonský den akce EIGASAI 2023, mohli jste si výsledky semináře osahat vlastníma rukama."

Zájem o kurz

Ukázky prácí účastníků

Máte nějaké další otázky?

Materiál pro tvorbu, zapůjčení potřebného vybavení k práci, třídenní lektorné i nájemné, 2x výpal zprostředkovaný mnou v průběhu týdne + vyndavání výrobků z pece v průběhu týdne, káva, čaj, voda

Cena třídenního večerního kurzu tvoření z porcelánu, kdy se učíte základní techniky a práce s porcelánem je 2.500,-

Kurz je vhodný pro začátečníky bez jakékoli zkušenosti s keramikou a porcelánem. Budu Vás učit techniku lití do sádrových forem a následnou úpravu.

To záleží na Vaši šikovnosti. Většinou jsou to 3-4 výrobky.

Každý kousek je potřeba 2x vypálit v peci, proto je možné si je vyzvednout až po posledním výpalu, který se koná po 3.večeru našeho setkání – vyzvednutí je tedy možné až 4. středu v měsíci. Je možné domluvit se i individuálně.