Galerie

01

Ornamenty

02

Vázy

Na konci mého studia ve Vídni jsem vytvořila sérii váz klasického tvaru. Do váz jsem zakomponovala asymetrii připomínající přírodní elementy. Mým cílem bylo vyjádřit kontrast mezi přírodou a člověkem, ale také jejich propojení. Inspirovala jsem se japonskou estetikou, která mě vždy fascinovala, a výstavou v Benátkách, kterou jsem shlédla na Biennale.

03

Ornamenty

V Japonsku jsem vyrobila nejprve keramické reliéfy s kaligrafickými prvky vyjadřující přírodní elementy – voda, vzduch, země, světlo (oheň).  Další série byly již větší trojrozměrné objekty, ve kterých jsem se pokusila vyjádřit abstraktní pohyb energie – energie slova, dimenze mezi vnitřní a vnější energií, vším procházející energie přítomná v mikrokosmu a makrokosmu.

04

Kubismus

Inspirovala jsem se českou prehistorickou keramikou a navrhla jsem tyto kubistické tvary, které jsou alegorií Věstonické Venuše reprezentující symbol „matky země“. Transformovala jsem ji do kosmické podoby, protože věřím, že je vše se vším propojeno. Zrovna tak mě tenkrát v Japonsku zaujala prehistorie Jómon a její výrazná keramika.

05

Vesmír

Vesmírné planety a souhvězdí

06

Šperk

Šperk

07

Porcelán

Porcelánové jídelní sety a jednotlivé kusy stylu WABI-SABI